Porębski
STACJE DIAGNOSTYCZNE
Porębski Transport&Logistic dysponuje Okręgowymi Stacjami Kontroli Pojazdów, które wyposażone są w specjalistyczny sprzęt, gwarantujący najwyższą jakość świadczonych usług. Wszelkie badania przeprowadzane są przez doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników, którzy z największą dokładnością przeprowadzają diagnostykę pojazdów.

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów to placówka, w której przeprowadzane są badania diagnostyczne pojazdów w celu sprawdzenia ich sprawności, a tym samym zapewnienia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Termin wykonania testów jest określony w dowodzie rejestracyjnym każdego pojazdu i nie powinno się go przekraczać.

Każdy właściciel środka lokomocji doskonale wie, że badania diagnostyczne muszą być przeprowadzane cyklicznie – pierwszy test musi odbyć się po trzech latach od daty produkcji pojazdu, kolejny po następnych dwóch, a w późniejszym etapie raz do roku. Bez tego dowód rejestracyjny żadnego środka lokomocji nie może zostać przedłużony.

W naszej Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów świadczymy też usługi z zakresu mechaniki, do których zaliczają się naprawa oraz wymiana amortyzatorów, układów zawieszenia czy hamulców. Oferujemy także naprawę usterek technicznych, które zostały zdiagnozowane podczas przeprowadzonego przeglądu.

W Porębski Transport&Logistic wykonujemy badania techniczne takich pojazdów, jak:
samochody osobowe, ciężarowe i autobusy;
motocykle i motorowery;
ciągniki rolnicze;
przyczepy do wyżej wymienionych pojazdów.

Przeglądy techniczne, które nazywane są także rejestracyjnymi, wykonuje się w celu dopuszczenia pojazdu do ruchu drogowego na określony czas. Przeprowadzana diagnostyka pozwala ocenić wydajność oświetlenia pojazdu, ogumienia, układu kierowniczego, zawieszenia, nadwozia, pasów bezpieczeństwa, układu wydechowego, poziomu emisji zanieczyszczeń, a także obowiązkowego wyposażenia pojazdu.

Na czym polegają przeglądy techniczne pojazdów?

Przeglądy techniczne pojazdów polegają na analizie różnych ich parametrów, do których zaliczają się sprawność oświetlenia, ogumienia, zawieszenia, nadwozia, układu kierowniczego, pasów bezpieczeństwa, poziomu emisji zanieczyszczeń, układ wydechowego oraz obowiązkowego wyposażenia pojazdu.

Oprócz tego na Okręgowych Stacjach Kontroli Pojazdów w Porębski Transport&Logistic przeprowadzane są także tak zwane ponowne sprawdzenia. Są to badania techniczne pojazdów, które podczas poprzedniej analizy zostały skierowane do serwisu w celu naprawy niesprawnych elementów.
Pojazdy takie jak samochody osobowe, ciężarówki, motocykle czy przyczepy o masie do 3,5 tony należy przeprowadzać w następującym czasie:

pierwszy raz przed upływem 3 lat od pierwszego zarejestrowania pojazdu;
drugi raz przed upływem 2 lat od pierwszego badania;
trzeci i każdy następny raz co 12 miesięcy.
Regularne wykonywanie przeglądów technicznych jest regulowane przepisami, których nieprzestrzeganie może skutkować różnego rodzaju karami.

Dlaczego badania diagnostyczne pojazdów są ważne?

Terminowe wykonywanie badań diagnostycznych pojazdów jest niezwykle ważne przede wszystkim z uwagi na bezpieczeństwo drogowe, jednak nie tylko. Nie stawienie się na przegląd w wyznaczonym terminie może skutkować różnego rodzaju konsekwencjami, jeżeli zostaniesz zatrzymany do rutynowej kontroli przez przedstawicieli władz.

Wielu kierowcom zdarza się opuścić wyznaczony termin badania diagnostycznego, co może być spowodowane wieloma czynnikami – takimi jak chociażby zapomnienie o planowanej dacie kontroli. Jeżeli przegapiłeś termin przeglądu o kilka dni i w tym czasie zatrzyma Cię policja w celu kontroli, przedstawiciel władz najpewniej wyda Ci skierowanie na badania.

Mimo że w takiej sytuacji policjant może zatrzymać Twój dowód rejestracyjny, to dokumenty kierujące na przegląd upoważniają Cię do poruszania się autem przez kolejne siedem dni. W Porębski Transport&Logistic zajmujemy się wykonywaniem profesjonalnych kontroli pojazdów. Nasze Okręgowe Stacje Kontroli Pojazdów wyposażone są w profesjonalny sprzęt, umożliwiający skuteczne i sprawne przeprowadzanie analiz – serdecznie zapraszamy do kontaktu.
STACJA DIAGNOSTYCZNA
Mszana Dolna
+48 18 33 10 280
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 – 18:00
sobota: 7:00 - 15:00
STACJA DIAGNOSTYCZNA
Głogoczów
+48 795 569 700
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 – 18:00
sobota: 7:00 - 15:00
menu-circlecross-circle