Porębski
Transport gabarytów

Szukasz firmy, która pomoże Ci przewieźć niestandardowy ładunek o dużej masie? A może masz zamiar przenieść zakład pracy wraz z maszynami i ciężkim sprzętem? Pomożemy Ci w tym! W Porębski Transport&Logistic świadczymy usługi transportu gabarytów z wykorzystaniem specjalistycznych pojazdów. Dzięki nam sprowadzisz maszyny rolnicze do Polski lub przeniesiesz swój magazyn na drugi koniec kraju. Dowiedz się więcej na temat naszej oferty!

Przewóz dużych gabarytów i transport ponadgabarytowy

Czasem zdarza się, że potrzebujemy przewozu ładunków nienormatywnych. Są to wszelkiego rodzaju przesyłki, sprzęty i pojazdy o dużych gabarytach i niestandardowych wymiarach. Wówczas nacisk osi z ładunkiem przekracza dopuszczalne dla konkretnego rodzaju dróg normy. W takich sytuacjach niezbędne jest zwrócenie się do firmy, która dysponuje samochodami do przewozu ponadgabarytowego

Przedsiębiorstwa zajmujące się tego typu usługami posiadają nie tylko specjalistyczną flotę, lecz również stosowne zezwolenia na prowadzenie działalności. Przed przystąpieniem do prac, ustalają optymalny sposób ładunku nienormatywnego. W ten sposób przewożą produkty, towary i sprzęt w bezpieczny sposób, na czas, a także z uwzględnieniem rozładunku. 

Kto powinien skorzystać z transportu ładunków nienormatywnych? 

Transport ponadgabarytowy to usługa dedykowana do przewozu ładunków nietypowych. Powinny ją wybrać przede wszystkim duże firmy i przedsiębiorstwa, które nie dysponują odpowiednim zapleczem technologicznym, a zależy im na efektach i czasie. W szczególności z transportu tego typu skorzystają:

 • firmy sprowadzające ciężki sprzęt z zagranicy (np. maszyny rolnicze i budowlane);
 • właściciele magazynów i zakładów przemysłowych, którzy planują przeprowadzkę wraz z maszynerią;
 • przedsiębiorstwa szukające pomocy w relokacji linii produkcyjnych.

Usługa przewozu ładunków nienormatywnych wymaga indywidualnego, a zarazem kompleksowego podejścia. Istotne znaczenie ma nie tylko rodzaj pojazdu specjalistycznego do przewozu, lecz również zaplanowanie trasy czy organizacja załadunków i rozładunków zgodnych z przepisami. 

Delegując obowiązki transportowe do profesjonalnych firm zewnętrznych masz pewność, że Twój ładunek zostanie błyskawicznie i bezpiecznie przewieziony we wskazane miejsce.

Jaką firmę wybrać do przewozu gabarytów?

Decydując się na wybór firmy transportowej do przewozu ładunków ponadgabarytowych, warto zwrócić uwagę na jej ofertę. Przede wszystkim:

 • sposób realizacji transportu – czy odbywa się zgodnie z przepisami i jak jest wykonywana;
 • czynności z zakresu wsparcia – pomoc w załadunku oraz rozładunku;
 • możliwość dostosowania infrastruktury drogowej do pojazdów;
 • kwalifikacje kierowców oraz ich umiejętności;
 • posiadanie stosownych licencji oraz pozwoleń na świadczenie usług. 

Najlepsze firmy transportowe zajmują się w wszechstronny sposób przewozem ładunków nienormatywnych zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Ponadto posiadają jednolite standardy, które pozwalają im na docieranie na czas niezależnie od odległości czy masy ładunku. 

Jeśli szukasz profesjonalnej pomocy w transporcie ładunków ponadgabarytowych, skontaktuj się z nami! 

Firma Porębski Transport&Logistic od 1990 roku świadczy wszechstronne usługi transportu i spedycji, a także zajmuje się sprzedażą hurtową paliw, naprawą pojazdów ciężarowych i magazynowaniem ładunków.

W naszej ofercie znajdziesz również przewóz ładunków nienormatywnych. Ze swojej strony zapewniamy:

 • niskie koszty operacyjne;
 • punktualność;
 • wysoki poziom bezpieczeństwa ładunku;
 • wsparcie techniczne;
 • wykwalifikowaną kadrę kierowców;
 • specjalistyczną flotę pojazdów.

Szybko, tanio, na czas i z ładunkiem o każdej masie! Sprawdź nas już dziś! 

menu-circlecross-circle