Porębski
TRANSPORT I LOGISTYKA
Transport i logistyka – Porębski Transport&Logistic

W Porębski Transport&Logitic świadczymy usługi TLS, to znaczy transportowe, logistyczne i spedycyjne. Zajmujemy się kompleksową obsługą przewozu towarów, odpowiadając za szereg czynności, które są niezbędne do odpowiedniego zarządzania transportem. Zaliczają się do nich zarządzanie finansami, operowanie prawem transportowym czy zapewnienie bezpieczeństwa całego łańcucha dostaw.

Branża TLS nie bez powodu uznawana jest za jeden z najważniejszych elementów rozwoju gospodarczego, który w dużej mierze decyduje o sprawnym funkcjonowaniu rynku krajowego. Firmy, które działają w tym sektorze, odpowiedzialne są za zaspokajanie potrzeb klientów z różnorodnych stref gospodarki, to znaczy małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, które produkują i sprzedają swoje usługi w kraju i za granicą, a także kontrahentów indywidualnych.

Klienci TLS liczą na bezpieczne i terminowe dostarczenie przesyłek w miejsce docelowe, a także wysoką jakość wykonania usług. W Porębski Transport&Logistic możemy zagwarantować, że wszelkie zlecenia transportowe zostaną zrealizowane we wcześniej ustalonym terminie, będą przewożone z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa, a nasi doświadczeni specjaliści zadbają o to, aby wszystkie Twoje oczekiwania zostały spełnione.

Usługi TLS dzielą się na trzy sektory, to znaczy:
Transport – sektor ten obejmuje przewóz towarów lub osób z punktu A do B za pomocą różnych środków transportu, to znaczy pojazdów lądowych, wodnych lub powietrznych. Do najczęściej stosowanych rozwiązań zaliczają się auta dostawcze, które umożliwiają przewożenie przesyłek na terenie kraju oraz poza jego granicami. Różnorodność środków transportu powoduje, że firmy komunikacyjne mogą dostosować go do rodzaju przewożonych towarów oraz miejsca, do którego mają zostać dostarczone, dbając przy tym o ich bezpieczeństwo;

Logistyka – składa się na nią wiele elementów. Zadaniem tego sektora jest kontrola wszystkich komponentów łańcucha dostaw, rozpoczynając od obsługi klienta w trakcie i po sprzedaży usługi, przez sprzedaż, kontrolę i magazynowanie produktów pozostałych na stanie, ich dystrybucję, produkcję (to znaczy zapewnienie surowców), dostarczanie, aż po planowanie transportu wraz z działem spedycyjnym. Każdy z wymienionych procesów jest ze sobą ściśle związany, dlatego jego poprawne wykonanie jest niezwykle istotne;

Spedycja – sektor ten jest ściśle związany z transportem, w swoim zakresie obejmując organizację przewozu przesyłek. Usługi spedycyjne polegają na odpowiednim zapakowaniu i zabezpieczeniu towarów, a także wyborze odpowiedniego przewoźnika. W ich zakresie mieści się również monitorowanie trasy przesyłki oraz przygotowanie wszelkich niezbędnych dokumentów do sprawnego przewozu towarów.
W Porębski Transport&Logistic zapewniamy sprawne i bezpieczne dostarczanie przesyłek do miejsca docelowego – serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług.


Wyposażona flota pojazdów transportowych
W Porębski Transport&Logistic operujemy flotą, która składa się z 150 nowoczesnych pojazdów o kubaturze od 31 do 120 m3. Wszystkie z nich spełniają rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa i normy ekologiczne Euro 6. Nasz tabor składa się z pojazdów transportowych wiodących, solidnych marek, to znaczy Mercedes Benz, MAN, Volvo czy DAF.

Dbamy o to, aby nasza flota była stale modernizowana i poszerzana o najnowsze modele pojazdów, by spełniać wszelkie oczekiwania klientów oraz dostosować się do zmieniających się wymogów rynku. W naszym wyposażeniu znajdują się naczepy typu standard, to znaczy o pakowności 33 europalet, oraz MEGA. Poza tym jesteśmy w posiadaniu zestawu Tandem, a także specjalistycznych naczep niskopodwoziowych.

Zadbaliśmy o to, aby każdy z naszych pojazdów wyposażony był w system łączności GSM, który umożliwia kontrolowanie ich na trasie. W Porębski Transport&Logistic gwarantujemy bezpieczny i terminowy transport towarów na terenie kraju i poza jego granicami. Nasze wieloletnie doświadczenie oraz stale poszerzana wiedza sprawiają, że wykonywane przez nas usług są na najwyższym poziomie – serdecznie zapraszamy do kontaktu.

DZIAŁAMY W CAŁEJ EUROPIE
100
zestawów ciągnik siodłowy + naczepa Standard
43
zestawy ciągnik siodłowy + naczepa Mega
4
zestawy typu Tandem
3
 naczepy niskopodwoziowe
1
samochód ciężarowy typu Solówka
1
samochód typu bus
STANDARD
Długość: 13,6
Szerokość: 2,45
Wysokość: 2,8
Objętość: 90
Max.waga: 24
Palety Euro: 33
MEGA
Długość: 13,6
Szerokość: 2,45
Wysokość: 3
Objętość: 100
Max.waga : 24
Palety Euro: 33
TANDEM
Długość: 2x7,7
Szerokość: 2,45
Wysokość: 3
Objętość: 120
Max.waga: 23
Palety Euro: 38
NACZEPA NISKOPODW0ZIOWA
Długość: 20,5
Szerokość: 3
Wysokość: 4
Objętość: -
Max.waga: 24
Palety Euro: -
SOLÓWKA
Długość: 7,7
Szerokość: 2,45
Wysokość: 3
Objętość: 56
Max.waga: 5
Palety Euro: 31
32 lata
Doświadczenia w branży
150
Liczba pojazdów
16 000
Liczba zrealizowanych transportów w 2021 roku
21 000 000
Liczba przejechanych kilometrów w 2021 roku
Oddział
Mszana Dolna
ul. Orkana 68B
34-730 Mszana Dolna
(018) 33 10 103
transport@porebski.pl
Oddział
Głogoczów
Głogoczów 944
32-444 Głogoczów
tel.: +48 664 774 270
glogoczow@porebski.pl
menu-circlecross-circle